Co nowego?

Dźwig Demag AC 50

Najnowsza maszyna opisywana na naszym portalu. Dane techniczne, osiągi i zdjęcia. więcej

Żuraw Liebherr LTM 1400

Jeden z najpotężniejszych żurawi samojezdnych już w naszym serwisie! więcej

Targi maszyn

Już 20 lipca w Kalonkach k. Warszawy odbędą się targi ciężkiego sprzętu. Istna galeria podnośników, żurawi i koparek. Ekipa KMB będzie tam!

Żurawie

Przyjaciele

zurawie-wynajem.portabilo.pl

Bezpieczna praca na wysokości - podesty ruchome

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdy do wykonania mamy pracę na dużej wysokości, a zwykłe drabiny okazują się za małe. W takim momencie swoje zastosowanie znajdują podesty ruchome. Obojętnie czy to będzie malowanie elewacji, montaż rynien, naprawa lub konserwacja jakiegoś elementu, ten typ maszyn zawsze się sprawdzi.

podesty ruchomeMusimy wiedzieć, że podesty ruchome różnią się między sobą zarówno tzw. udźwigiem jak i maksymalną wysokością podnoszenia. Jest to bardzo istotna informacja, ponieważ jest niezbędna przy podjęciu decyzji jaki rodzaj ruchomego podestu wynajmiemy lub może nawet zakupimy.

>Generalnie podesty ruchome ze względu na napęd możemy podzielić na elektryczne i spalinowe. Te pierwsze przeznaczone są raczej do pracy w zamkniętych pomieszczeniach i halach, te drugie doskonale sobie radzą w pracach na zewnątrz. Jeśli chodzi o udźwig i zasięg pracy podestów ruchomych to mamy do dyspozycji bardzo wiele wariantów. Począwszy od tych najmniejszych, jednoosobowych o wysokości roboczej ok. 5 metrów do prawdziwych kolosów pozwalających bezpiecznie pracować nawet kilku osobom na wysokości ok. 50 metrów.

Usługi dźwigowe